Jste zde

Domů

Zpět na úvod Sekce IVV + IML

IVV

Co je IVV a jeho plnění...

Internationaler Volkssportverband (dále jen IVV) je mezinárodní organizace pro lidový sport. Zabývá se pořádáním akcí, které nemají výkonnostní charakter. Jejich smyslem a cílem je odblokovat stres a pracovní přepětí nenáročnou fyzickou a cenově dostupnou aktivitou tak, aby se stala sportem pro všechny věkové kategorie, tělesně více či méně zdatné účastníky, tedy sportem pro všechny. Nenásilná forma odpočinkového pobytu v přírodě bez nadměrného zatížení organismu je pro náročnější účastníky akcí nahrazena výkonnostní formou - vyšší kilometráží. Odměnou za to jsou kromě fyzické a psychické pohody navíc ocenění v podobě diplomů, odznaků a nášivek.

Klub českých turistů je od r. 1995 členem mezinárodní organizace IVV. Od roku 2011 je zároveň členskou zemí evropské odnože IVV – Evropa. Proto turisté KČT mohou podmínky ocenění IVV plnit na akcích IVV jak v ČR, tak i v zahraničí. V ČR se započítávají kilometráže - pěší max. do 50 km, cyklo max. do 130 km, lyže max. do 50 km. Akce se pořádají v těchto přesunech - pěší, cyklo, lyže, nebo jiné - v některých státech např. bruslení. Součástí turistické akce IVV může být i plavání - započítává se jen do akcí. 

Ocenění se plní po linii počtu akcí a po linii počtu kilometráže. Může se plnit jen i jedna forma. Plnění není časově omezeno. Čeští turisté většinou plní akce a kilometry v přesunech pěších nebo cyklo a někteří využívají i pro akce plavání. Přesuny v oboru lyžařském nebo jiném u nás zatím nejsou obvyklé.

Další možností je plnění tzv. městských, příměstských a kruhových turistických tras. Tyto trasy najdete zde na webu - městské turistické trasy a okruhové turistické trasy. Každý provozovatel má za povinnost po splnění trasy turistou vydat do jeho průkazu razítko IVV. Plnění je stejné jako na turistických akcích, liší se jen v tom, že tuto trasu lze plnit kdykoliv dle příslušného záznamníku ale maximálně jednou za půl roku na danou trasu. Ocenění se plní po linii počtu zúčastněných akcí. První ocenění obdrží turista po 10 akcích, další po 30, 50 ....... až do počtu 3.000 akcí, a po linii kilometráže například v pěší turistice se první ocenění uděluje po absolvování 250 km, další za 500, 1000, 1500, 2000 ... až do 80.000 km. Není potřeba žádná registrace ani žádný stálý poplatek, proto aby turista mohl plnit IVV. Jediné, co je potřeba - je zakoupit příslušný průkaz (záznamník, jsou rozlišeny pro kilometráž a akce) přičemž je na turistovi co bude plnit - zda jen akce nebo kilometráž nebo oboje. Ocenění pak vydává pan Zdeněk Němec, Tržní 1151, 386 01 Strakonice (od 1. ledna 2009) A to buď poštou nebo na vybraných turistických akcích (je to sdělováno prostřednictvím časopisu "Turista"). Jak bylo již výše uvedeno v každé linii (kilometráž a akce) může turista po splnění dané hranice získat diplom (zdarma), odznak (za poplatek) a nášivku (za poplatek), přičemž turista sám rozhoduje co bude chtít. Zda jen diplom, odznak, nášivku nebo vše či v různé kombinaci. Přehled odznaků můžete najít zde.

Pořadatel, který chce turistickou akci organizovat jako IVV, se musí řídit Směrnicí KČT pro akce IVV v platném znění. Pravidla pro pořádání akcí IVV nejsou složitá, ale jsou pro organizátory závazná. Zájemce může Směrnici KČT pro akce IVV nalést v kapitole Pro ogranizátory akcí - Pravidla pro konání akcí IVV.

Další informace ohledně IVV stejně jako oficiální záznamníky Vám poskytnou pořadatelé na všech akcích jenž jsou zařazeny do IVV, na adrese p. Němce (pro odpověď prosím přikládejte příslušně ofrankovanou obálku), nebo můžete svůj dotaz zaslat mailem ivvcz@seznam.cz (prosím mějte však trpělivost, na váš dotaz se budeme snažit odpovědět co nejdříve).

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy