Jste zde

Domů

České dráhyČeské dráhy mění tarify od 1. září 2018

Cestujte nově se slevou 75 %!

Od 1. září 2018 zlevňují České dráhy (ČD) cestování pro děti, studenty a důchodce ve všech vlacích Českých drah. Jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě jsou v prodeji od 1. září 2018. Cestující ve věku 6–18 let a studenti ve věku 18–26 let si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění na zvolené trati se slevou 75 %. Nové slevy mění pravidla i pro jiné cestující a pro In Kartu.

Další akční slevy

České dráhy nabízejí na internetu slevy, které jinde nenajdete. Ušetřit můžete i stokoruny na jediné trase. ČD v posledních dnech totiž zrušily řadu slev pro běžné cestující. Sice je částečně nahrazují novými nabídkami, jenže po těch se musí zákazníci pídit. Na pokladně už je k mání jenom malá část z nich, po nejširší nabídce je třeba zamířit na internet. 

Railjet, foto Wikimedia Commons

Děti do 6 let

Děti do 6 let za za cestu ve 2. třídě nic neplatí, pokud cestují v doprovodu osoby starší 10 let (s jednou osobou starší 10 let mohou bezplatně cestovat maximálně 2 děti do 6 let). Pro děti do 6 let je třeba mít bezplatnou jízdenku z nástupní do cílové stanice. Získáte ji bez formalit i u průvodčího.

Každé další dítě do 6 let, nebo dítě do 6 let bez doprovodu, zaplatí jízdné se slevou 75 %.

Děti od 6 do 15 let

Děti od 6 do 15 let mají automaticky slevu 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě, přičemž věk nijak neprokazují ani při nákupu jízdenky, ani při kontrole jízdenek průvodčím. Se slevou 75 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase.

Mladí od 15 do 18 let

Mladí ve věku od 15 do 18 let si mohou koupit jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě, ale při kontrole jízdenek musí průvodčímu prokázat svůj věk osobním dokladem, žákovským průkazem nebo jiným úředně nebo dopravcem vydaným průkazem, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení a datum narození. Se slevou 75 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase. Bez prokázání věku není možné využít slevu 75 %.

Studenti od 18 do 26 let

Studenti s platným průkazem ISIC nebo platným žákovským průkazem (žákovský průkaz ověřují na počkání i ČD) si mohou koupit jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě. Se slevou 75 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase. Sleva se již neváže na místo bydliště ani studia uvedené na žákovském průkazu a je možné ji využít po celé ČR. Zároveň je možné slevu využít i o prázdninách bez jakéhokoliv časového omezení. Při kontrole jízdenek ve vlaku je nutné průvodčímu předložit platný průkaz ISIC nebo platný žákovský průkaz, bez kterých není možné využít slevu 75 %.

Důchodci do 65 let a invalidní důchodci

Do nových slev nejsou zahrnuti důchodci do 65 let ani invalidní důchodci, pro ně ČD nabízí pořízení In Karty se slevovou aplikací IN 50 Důchodce. Aplikace IN 50 Důchodce je určena pro osoby mladší 65 let, které pobírají důchod starobní nebo invalidní pro invaliditu 3. stupně nebo osoby po dovršení 60 let pobírající vdovský či vdovecký důchod. S aplikací IN 50 Důchodce si kupujete jízdenky se slevou 50 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. i 1. třídě.

Cestující nad 65 let

Všichni cestující ve věku nad 65 let si mohou koupit jízdenky se slevou 75 % z obyčejného a zpátečního jízdného ve 2. třídě, ale při kontrole jízdenek musí průvodčímu prokázat svůj věk osobním dokladem nebo jiným úředně nebo dopravcem vydaným průkazem, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení a datum narození. Pro zvýhodněné cestování tedy stačí občanský průkaz. Bez prokázání věku není možné využít slevu 75 %.

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P

Jste držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P? Vše zůstává jako doposud, včetně slev a možnosti zakoupení aplikace IN 25 1/4 za stávající ceny.


Kompletní informace a pravidla slev naleznete v Tarifu Českých drah pro vnitrostátní přepravu cestujících a zavazadel TR10

 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy