Jste zde

Domů

100 let republiky, 130 let v pohybu
100 let republiky, 100 pochodů a výletů, 100 kulturních zážitků
130 let KČT

Novoroční výlety 2018 s Klubem českých turistů 

Nejen podle rčení "jak na Nový rok, tak po celý rok", ale také pro dobrou věc můžete vyrazit na některý z mnoha silvestrovských a novoročních výletů. Vykročte do jubilejního roku 2018 aktivně a nadýchejte se čerstvého vzduchu po bujarém silvestrovském veselí! 

Novoroční čtyřlístek 2018

S Klubem českých turistů (KČT) vám přinášíme 15 tipů na pochody „Novoroční čtyřlístek“, při kterých si splníte zároveň čtyři novoroční předsevzetí: jdi na Nový rok na výlet, pozvi někoho ze svého okolí, poznej kus přírody a přispěj potřebným.  Za čtyři dobré skutky získá každý účastník odznak Novoročního čtyřlístku. Sbírkou pomáhá Klub českých turistů hendikepovaným spoluobčanům od roku 2004. Kam tedy vyrazit? Třeba do kraje Blanických rytířů, do šumavských hvozdů, na rozhlednu Čerchov, doutnající haldu v Ostravě či bývalý letecký maják ve Zlíně. Pochodů pořádá KČT daleko více, vybrat si můžete na stránkách kct.cz.  

Praha a Středočeský kraj 

Silvestrovskou Prahou za historií 

31. 12. 2017 

Vydejte se na Silvestra do centra Prahy. Klub českých turistů vás zve v rámci seriálu Novoroční čtyřlístek na pochod Silvestrovskou Prahou za historií. Vybrat si můžete ze dvou tras na 8 či 12 km. Startuje se 31. prosince od 11:30 hodin na piazzettě  před Národním divadlem (Náměstí Václava Havla). Podrobný popis tras obdrží účastníci na stratu.

Sejdeme se na Chvojně 

1. 1. 2018 

Vypravit se můžete i do kraje Blanických rytířů, konkrétně ke kostelu sv. Jakuba a Filipa na Chvojně. V rámci sérii dobročinných pochodů Novoroční čtyřlístek se můžete zúčastnit 14. ročníku pochodu Sejdeme se na Chvojně. Startuje se 1. ledna od 11 hodin v sokolovně u nádraží ČD v Benešově. Čeká vás 11 km dlouhá procházka s výhledy na Konopiště, Blaník a umožněna bude také prohlídka interiéru kostela Chvojen a vstup na věž.  

Jihočeský kraj 

Krumlovský čtyřlístek 

30. 12. 2017 

Vydejte se na předsilvestrovskou procházku šumavskými hvozdy z Nového Údolí do Stožce. Startuje se z Nového Údolí v 10:45. Cíl ve Stožci v 15 hodin. 

Plzeňský kraj 

Špacír kolem Zelené Hory 

1. 1. 2018 

Startuje se ve 13.30 hod. v Nepomuku (Plzeň - Jih), od kruhového objezdu u Sokolovny. Na programu je pěší pochod 6 km přes kulturní památku UNESCO Zelená Hora. Cílem v 16 hod. Švejk restaurant U Zeleného stromu v Nepomuku. 

Novoroční výstup na Čerchov 

1. 1. 2018 

20. ročník Čtyřlístkového pochodu na Domažlicku. Místem startu je parkoviště v Caparticích, do cíle na vrch Čerchov dorazíte po trase dlouhé 9 km. Na vrcholu bude zpřístupněna rozhledna a možnost občerstvení. 

Karlovarský kraj 

Novoroční FIT – výstup na Podhoru

1. 1. 2018 

KČT Mariánské Lázně vás zve na Novoroční výstup na Podhorní vrch (847 m n.m.). Vyrazit můžete samostatně z Mariánských Lázní, ze Zádubu, z Ovesných Kladrub, z Vlkovic či z Teplé, anebo se připojit ke společnému startu trasy na 10 km, který je naplánován v 11.40 hod. od zastávky Zádub – točna. S sebou jídlo a pití – občerstvení není zajištěno. Na výběr z tras 7 – 14 km, součástí akce je novoroční sbírka – Novoroční čtyřlístek. 

Liberecký kraj 

Novoroční výstup na Ještěd

1. 1. 2018 

Vydejte se na Nový rok na Ještěd. Startujeme od 8.30 do 11 hodin u Info centra v Liberci – Horním Hanychově. Na programu je 8 km trasa na vrchol Ještědu, místo cíle - objekt "ROHANKA."

Novoroční výstup na Kozákov 

1. 1. 2018 

Dalším tradičním turistickým pochodem v Libereckém kraji je výstup na Kozákov. Již 40. ročník zve na Kozákov každého, kdo se chce po silvestrovském veselí nadýchat čerstvého vzduchu a vkročit do nového roku aktivně. Pochod je pořádán jako hvězdicový, to znamená individuální start a trasa, program v cíli je připraven od 15 hodin na vrchu Kozákov.  V případě dobrých sněhových podmínek bude připravena lyžařská trasa v délce 10 km. 

Královéhradecký kraj 

Novoroční čtyřlístek 2018

1. 1. 2018 

Tradiční novoroční vycházka do okolí Nového Města vás zavede do Sendraže. Na programu je 8 km vycházka, cestou bude zajištěn vstup na rozhlednu Varta. Startuje se ve 13 hodin na autobusovém nádraží Na Rychtě v Nové Městě, cílem je společné posezení u hasičů v Sendraži a dobročinná sbírka Novoroční čtyřlístek.   

Pardubický kraj 

Silvestr na Chrudimce

30. 12. 2017 

Přivítejte konec roku také na Vysočině a přidejte se k pochodu k pramenu řeky Chrudimky. Vyrazit můžete například z Hlinska, cílem je pramen Chrudimky u obce Paseky u Chlumětína. Pěší trasy 2 – 20 km, cykloturistika 10 – 20 km, lyžařská turistika 10 – 20 km, hipoturistika 10 km. V cíli bude možnost opékání špekáčků. 

Vysočina 

Výstup na Javořici s Vlastou Javořickou "Za Studenský knoflík"

31. 12. 2017 

KČT Telč pořádá 20. ročník silvestrovského výstupu na nejvyšší vrchol Vysočiny – Javořice (837 m n. m.). Trasu si můžete zvolit libovolně, vyrazit můžete po značených stezkách například z Telče, Studené, Mrákotína, Řásné, Světlé či z Jihlávky. Společným cílem (12 – 15 hod.) je vrchol Javořice, kde bude zahájen ve 12:30 slavnostní program a možnost občerstvení.  

Jihomoravský kraj 

Novoroční výstup na Babí lom – Novoroční čtyřlístek

1. 1. 2018 

Hvězdicový pochod – trasu si můžete zvolit libovolně, vyrazit můžete po značených stezkách například z Brna, Kuřimi, Lelekovic či Adamova. Cílem pochodu je nejvyšší vrchol Babího lomu, (není běžně přístupný veřejnosti), kde bude připraven lanový park pro děti. V sedle pod vrcholem bude probíhat dobročinná sbírka - prodej Novoročních čtyřlístků. Součástí Babího lomu je rozhledna, která se nachází na hřebenové červené turistické značce.  

Moravskoslezský kraj 

Novoroční výstup na Praděd a Šelenburk

1. 1. 2018 

KČT Krnov vás zve na dva Novoroční výstupy – tradiční náročnější výstup na Praděd a pro méně zdatné je připraven výstup z Krnova na zříceninu hradu Šelenburk. V obou cílových místech (od 14 hod.) je připraven pamětní list a možnost zakoupení odznaku Novoroční čtyřlístek.  

Novoroční výstup na haldu Ema

1. 1. 2018 

Vydejte se na nejvyšší bod Ostravy – ostravský Mount Everest! Vrchol haldy Ema je místní raritou -

halda uvnitř hoří, k povrchu doutná a vystupuje z ní pára. Trasu si můžete zvolit dle vlastního uvážení, v cíli (od 9 do 13 hodin) každý účastník obdrží diplom, odznak z akce a Novoroční čtyřlístek.  

Zlínský kraj 

Za Novoročním čtyřlístkem na Tlustou horu

1. 1. 2018 

Vydejte se s Klubem českých turistů, odbor Zlín na Tlustou horu. Akce má komorního ducha, účastní se jí přibližně 80 výletníků, což však neznamená, že by nestála za pozornost. Naopak – cílem (14 – 16 hod.) je původní letecký maják, který byl postaven na základech prvorepublikové rozhledny.  Dnes je objekt v majetku radiokomunikací a v první novoroční den bude zpřístupněný. Vzhledem k říjnové větrné kalamitě je možné použít pouze zpevněnou cestu od zastávky MHD Maják – točna.   

Více informací a kontakty na organizátory jednotlivých akcí naleznete na našich stránkách

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy