Jste zde

Domů

Kladruby u Vlašimi

V pátek 13. září 2013 v 11.00 hodin byla v Kladrubech v areálu rehabilitačního ústavu slavnostně otevřena další bezbariérová turistická trasa pro vozíčkáře modré a červené obtížnosti. K trase vydal KČT i propagační prospekt s mapkou a popisem zajímavostí.

Otevření vozíčkářské trasy se zůčastnili zástupci KČT, vedení rehabilitačního ústavu v Kladrubech i někteří právě se léčící pacienti, partneři projektu „Turistika pro všechny“ a další hosté.

Shromáždění účastníků pozdravili postupně Mgr. Talpová, náměstkyně ředitele rehabilitačního ústavu pro kvalitu a ošetřovatelskou péči, gen. sekretář KČT ing. Nováček a jednatel partnerské firmy Desert Essence ing. Vopelka. Generální sekretář KČT ing. Nováček poděkoval všem partnerům projektu, zejm. OZP, Hamé a firmě Desert Essence ing. Vopelky za podporu projektu.

Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv  Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv

Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv  Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv

Účastníci ocenili tuto potřebnou a prospěšnou iniciativu KČT i součinnost rehabilitačního ústavu Kladruby s KČT a vyjádřili přání, aby projekt měl i nadále dostatek financí od partnerů, bez jejichž pomoci by realizace stezek nebyla možná.

Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv  Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv

Po slavnostním zahájení a občerstvení se kávou, čajem a koláčky se někteří pacienti zúčastnili navazující soutěže (triatlonu) který již částečně využil nově vyznačenou trasu.

Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv  Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv
Turistická trasa pro vozíčkáře v Kladrubech, foto archiv

Díky projektu „Turistika pro všechny“ již vznikly tyto trasy pro vozíčkáře:

  • 2009 Mariánské údolí v Brně
  • 2010 Krajem Emy Destinnové, Lutová – Chlum u Třeboně
  • 2011 Kolem Boleveckých rybníků v Plzni + Městskými lesy v Hradci Králové
  • 2012 pražská trasa od radnice MČ Prahy 13 kolem Centrálního parku + Vizovická černá

KČT letos dokončí a otevře ještě další bezbariérovou stezku v Hrabyni.

Vratislav Chvátal, Rada pro prezentaci KČT

Partneři projektu

 

    Oborová zdravotní pojišťovna   Ministerstvo pro místní rozvoj  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Obrázek uživatele chvatal

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy