Jste zde

Domů

Sekce pěší turistiky
Aktuality – činnosti Sekce pěší turistiky
Plnění turistických odznaků
Právní zodpovědnost při plnění turistiky
Seznam lektorů pěší turistiky
Turistická 200
Eurorando 2016

Ke stažení

Plnění turistických odznaků

Každý člen KČT může plnit některý nebo i všechny turistické aktivity. Stačí si pořídit požadovaný záznamník a vše si zapisovat a nechávat potvrdit.

TTO Eurorando 2016

 

Tento tématický turistický odznak bylo možné plnit v roce 2016 a po splnění podmínek (výdej byl ještě v roce 2017 zpětně) získat modrý odznak a bílý zakoupit. V současné době je možné oba odznaky zakoupit, cena jednoho odznaku je 50,- Kč.

Základní odznak Turista (ZOT)

Základní odznak Turista je určen pro členy i nečleny Klubu českých turistů. Jeho účelem je ohodnocení těch turistů, kteří se na úseku základní turistiky zúčastňují vycházek či vyjížděk (dále jen akcí), pořádaných odbory KČT.

Podmínkami plnění jsou: a) Buď se zúčastnit minimálně 20 turistických akcí anebo absolvovat minimálně 300 km (v přepočtu na pěší kilometry) na turistických akcích. b) Z uvedeného absolvovat nejméně 50% na akcích vlastního odboru. c) Zúčastnit se nejméně jedné akce na pomoc životnímu prostředí.

Odznaky IVV

Jen některé akce mají charakter IVV (Internationaler Volkssportverband) – pořadatel musí splnit určité podmínky. Zaznamenávají se i všechny Městské trasy IVV a Kruhové trasy IVV. Odměnou je razítko IVV do zvláštního záznamníku. Lze plnit po linii počtu akcí či kilometráže. Platí i pro zahraniční akce. Odměnou jsou pěkné diplomy, odznaky a nášivky již od 10 akcí či 250 km.

Výkonnostní odznak pěší turistiky (VOPT)

Zapisují se jen trasy 30 km a delší (senioři a mládež 20 km), bronzový stupeň se získá při dosažení 1000 km, stříbrný dalších 4000 km, zlatý dalších 5000 km

Odznak Za posledním puchýřem (ZPP)

V záznamníku stačí pouze potvrzení za absolvování libovolné trasy pochodu. Odznak je bronzový (tři ročníky pochodu), stříbrný (5 ročníků), zlatý (10 ročníků) a diamantový (20 ročníků).

Oblastní turistické odznaky (OTO)

Zde se uplatňuje poznávací činnost. Úkoly se zapisují do záznamníku vyhlašovatele, ten vydá po splnění potvrzení a odznak.

Českomoravský turista (ČMT)

Cílem je dokonalé poznání ČR po stránce kulturní, historické a přírodní. Uděluje se na základě postupného získávání OTO. Pro bronz je třeba splnit čtyři OTO blízké bydlišti, pro stříbro navíc dalších osmi OTO, z toho 4 v Čechách, pro zlato ještě dalších osmi OTO, z toho 4 přímo určené podmínkami.

Mezinárodní turistický odznak (MTO)

Jde o poznávání dalších států Evropy a dalších kontinentů. Pro MTO III. stupně je třeba navštívit čtyři státy sousedící s ČR, pro MTO II. stupně dalších deset evropských států, pro MTO I. stupně dva státy mimo Evropu.

International Marching League (IML)

V každém členském státě se pořádá každoročně jeden dálkový etapový pochod. Za účast: na 1 pochodu – bronzová medaile, 12 pochodech je možno získat stříbrnou medaili IML, 21 pochodech je možno získat zlatou medaili IML atd.

Dále je možnost plnit podmínky: evropský chodec, pan pacifický chodec, mezinárodní chodec. V ČR je tento pochod pořádán v září v Brně – Jede Kudrna okolo Brna (www.iml-czech.com).

Rozšíření Tematického turistického záznamníku (TTO) "Poslední puchýř"

Sekce pěší turistiky PR KČT schválila rozšíření Tematického turistického záznamníku (TTO) "Poslední puchýř" o další stupeň – diamantový.Podmínkou získání je účast na dalších deseti akcích DP "Poslední puchýř". TTO Poslední puchýř se vydává a ocenění uděluje pouze na akci DP Za posledním puchýřem.

 

Podmínkou pro plnění: zakoupení záznamníku za 35,- Kč. Jsou čtyři stupně plnění, první je bronzový odznak za účast na třech akcích za posledním puchýřem (ZPP) a tento odznak je v ceně záznamníku. Další stupeň je stříbrný za 5 účastí, zlatý za 10 účastí a diamantový za 20 účastí od roku 2002. Tyto tři odznaky jsou za cenu 35,- Kč. Vzhledem k tomu, že plnění diamantového odznaku bylo vyhlášeno několik let po možnosti splnění poprvé zlatého odznaku, budou předchozí akce dodatečně potvrzeny při předložení diplomu jako potvrzení účasti.

Evidenci a výdej odznaků ZPP vyřizuje vždy na akci ZPP Ing. Klára Zezulová, členka pěší turistiky PR KČT. Kontakt: klara.zezulova@post.cz, 732 384 543.

Vydávání odznaků

 

V roce 2018 budou odznaky vyřizovány vždy v sobotu 13:00 až 17:00 na těchto akcích:

  • 27. 1. – Zmrzlé Hanák (Olomouc)
  • 10. 3. – Hornobřízský puchýř (Horní Bříza)
  • 24. 3. – Putování za Rumcajsem (Jičín) ... pozor až od 14:00
  • 10. 6. – Piknik v Botanické zahradě (Praha)
  • 7. 7. – Letní turistický sraz (Sokolov)
  • 20. 10. – Podzim pod Zelenou horou (Nepomuk)
  • 17. 11. – Za posledním puchýřem (Semily) – odznaky ZPP a 130 let KČT

 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy