Jste zde

Domů

V sobotu 22. září 2012 otevřel KČT letos již druhou (a celkem již šestou) značenou bezbariérovou trasu pro vozíčkáře - tentokrát ve Vizovicích.

Ve zprávě o průběhu akce předseda odboru KČT Vizovice ing. Vítek uvádí:

Účastníci se sešli ve 14 hod. na začátku trasy na parkovišti za Domem kultury a po chvíli přešli do sokolovny, kde již hrál cimbálový soubor Vizovický Valášek a kde bylo pro všechny připraveno skromné pohoštění.

Slavnostní akt otevření bezbariérové trasy zahájil předseda KČT Vizovice a v krátkých projevech pak vystoupili předseda KČT pan PhDr. Jan Stráský, za město Vizovice radní pan Kubíček a ředitelka marketingu firmy HAMÉ paní RNDr. Marcela Mitáčková jako jeden z partnerů projektu.

Vizovicka_cerna_na_startu

Každý účastník obdržel malý prezent – vizovické pečivo, které pro tuto akci nezištně vyrobila členka výboru KČT Vizovice Elenka Macháčková. K dispozici všem byly propagační materiály KČT- obrazové atlasy, mapy okolí Vizovic a informační skládačky k nově otevřené trase.

Po zahájení „vyrazili“ účastníci na novou trasu do přírody. Obloha se vyjasnila a trasa se zaplnila nejenom vozíčkáři a jejich asistenty, ale i dalšími turisty, kteří přijeli m.j. až z Prahy, Brna Valašských Klobouků a Zlína. Skupině turistů vyšla protisměrně vstříc i místostarostka Vizovic paní Mgr. Zuzana Štalmachová, která se velmi zasloužila o zdárný průběh přípravy vizovické trasy, ale pro pracovní povinnosti se otevření trasy nemohla zúčastnit.

Vizovicka_cerna_odpocinek_po_stoupani  Vizovicka_cerna_kamaradi

„Vizovická černá“ je jako první vozíčkářská trasa v ČR vybavena také  „tagglisty“ a tak někteří vozíčkáři s chytrými telefony využili tuto vymoženost k získání informací vsedě.

  

Cílem projektu "Turistika pro všechny" je postupně vytvářet podmínky pro turistiku zdravotně handicapovaných ve všech krajích ČR. Dosud byly již vyznačeny tyto trasy:

2009    - trasa v Mariánském údolí na okraji Brna

2010    - dvě trasy v okolí Lutové u J. Hradce

2011    -  trasa kolem Boleveckého rybníka v Plzni

             - dvě trasy v městských lesích H. Králové

2012    - Centrálním parkem v Praze 13 (mezi stanicemi metra trasa "B" Hůrka – Luka)

             - „Vizovická černá“ (nazvaná podle obtížnosti trasy)

Klub českých turistů děkuje svým členům a partnerům projektu (OZP, HAMÉ a Desert Essence) za podporu a finanční příspěvky na budování bezbariérových tras.

 V. Chvátal, Rada pro prezentaci KČT

Partneři projektu

    Oborová zdravotní pojišťovna   Ministerstvo pro místní rozvoj  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Obrázek uživatele chvatal

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy