Jste zde

Domů

Stezka podél Lužnice

www.stezkapodelluznice.cz

Stezka podél Lužnice (8/2014)
Pozvánka na otevření cyklistické cesty podél řeky Lužnice (7. června 2014)
Stezka podél Lužnice slavnostně otevřena (5/2014)
Stezka podél Lužnice (12/2013)
Stezka podél Lužnice nás spojuje (10/2013)
Stezka podél Lužnice nás spojuje (2/2012)

Ve stejný den, v pátek 8. listopadu 2013, kdy bylo demontováno lešení u Bezručovy chaty, demontovala firma Suchan lešení u objektu KČT Muzeum turistiky v Bechyni.

Řídící středisko Stezky podél Lužnice, foto Zuzana Ursinyová
Řídící středisko Stezky podél Lužnice
foto Zuzana Ursinyová

Opravovaná třetina objektu má zrekonstruovaný krov, integrovaný do stropu druhého nadzemního podlaží, novou omítku do ulice a nově pokrytou střechu. Práce na objektu v jeho prvním nadzemním podlaží, kde bude Středisko pro další rozvoj a aktualizaci podkladů pěší mezinárodní dálkové trasy „Stezka podél Lužnice nás spojuje“, pokračují nyní uvnitř.

Je předpoklad, že k 1. prosinci 2013 začne přejímka objektu investorem, tj. KČT. Na obrázku je pohled na upravovanou část z Široké ulice.

Dále pokračují práce jak na vlastní trase, tak i na přípravě tiskových materiálů, informačních panelů a webových stránek.

Slavnostní otevření celé trasy se předpokládá 4. května 2014 v rakouském městě Weitra a 11. května 2014 v Bechyni. Ve stejném termínu bude v Bechyni otevřeno Řídící středisko.

Projekt je financován z prostředků EU.

Ing. Jan Havelka
Zprávy KČT (časopis Turista, 12/2013)

Odkazy:

 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy