Jste zde

Domů

Třídenní oslavy ve dnech, kdy uplyne 130 let od založení KČT

100 let republiky, 100 pochodů a výletů, 100 kulturních zážitků  100 let republiky, 130 let v pohybu  130 let KČT

Pro turisty, kteří mají zájem zúčastnit se všech tří akcí 9. – 11. června 2018, tj. Podskalského setkání turistů a Vltavanů, Pikniku v Botanické a Výstupu na Petřín, je připravena speciální nabídka – TURISTICKÝ PAS, který bude od 15. května 2018 k zakoupení v Informačním centru KČT, Fügnerovo náměstí 3, Praha 2 nebo na Podskalském setkání turistů a Vltavanů.

Základní cena pasu bude 90 Kč, pro členy KČT 60 Kč a pro mládež do 15 let 50 Kč. V ceně je zahrnuto startovné na všechny tři zmíněné akce, včetně vstupu do Podskalské celnice a venkovní expozice Botanické zahrady. Po předložení Turistického pasu v pokladně Petřínské rozhledny získá jeho držitel v pondělí 11. června 2018 slevu na vstupné (vstup jen za 50 Kč).

V cíli Výstupu na Petřín obdrží držitelé pasů ještě turistický suvenýr a prvních sto příchozích účastníků získá navíc další turistickou odměnu. Sběratelé suvenýrů se během prodlouženého víkendu mohou těšit hned na několik výročních turistických vizitek, turistických nálepek a známek a další turistické suvenýry k 130. výročí KČT.

Podskalské setkání turistů a Vltavanů – Praha, sobota 9. června 2018

Spolek Vlrtavan

Hlavním programem na sobotu 9. června 2018 je Podskalské setkání turistů a Vltavanů. Klub českých turistů i Spolek Vltavan v Praze byly téměř symbolicky založeny 11. června. Spolek Vltavan v Praze ovšem již v roce 1871. Impulsem pro vznik obou spolků byly taktéž shodně vlastenecké důvody, a tak vznikl nápad spojit turistický program s oslavami Vltavanů a společně si tak připomenout 100 let od založení Československa. Setkání bude zahájeno slavnostním vyvěšením státní vlajky u Podskalské celnice na Výtoni.

Na nejkratší 8 km dlouhou „Podskalskou trasu“ se můžete vydat od 10 hodin od Podskalské celnice. Trasa povede památnými místy starého Podskalí, Vyšehradem a částí Podolí.

Na delší trasy vedené do historicky vyhledávaných výletních míst Pražanů s výhledy na Prahu můžete vystartovat od 7 do 9 hodin ze Zbraslavi (22 km) nebo z Braníka (18 km).

Cíl všech tras je u Podskalské celnice, v které si můžete prohlédnout expozici o životě „lidí od vody“, historii zaniklého Podskalí, voroplavby a lodní dopravy na Vltavě a díky mechanicko-elektronickému simulátoru třeba proplout legendárními a plavci obávanými Svatojánskými proudy. Atraktivní součástí Podskalského setkání budou od 10 hodin i vyhlídkové jízdy parníkem po Vltavě (od 10.00, 11.30, 13.00 a 14.30 hod.), na které je nutné se předem přihlásit na e-mail: jirasek@kct.cz.

Od 12.30 do 17.00 hodin bude u Podskalské celnice zábava s tombolou. V rytmu stylových staropražských a plaveckých písniček zahraje účastníkům k tanci a poslechu staropražská skupina TŘEHUSK. V místě setkání bude k dispozici občerstvení a stánky s turistickými i vltavanskými suvenýry.

Piknik v Botanické
Piknik v Botaniceké
Splutí Vltavy, oslavy 130 výročí založení KČT
Splutí Vltavy
Letohrádek v Kinské zahradě
Letohrádek v Zahradě Kinských

Piknik v Botanické
Praha, neděle 10. června 2018

V neděli 10. června 2018 vás zveme na tradiční akci Piknik v Botanické pořádanou KČT, oblast Praha. 

Připraveny budou různé pěší a cyklo trasy, splutí části Vltavy zajímavými místy Prahy – kolem Národního divadla, Kampy, pod Karlovým mostem až do

Troje (informace a přihlášky na info@kct.cz). Zájemci mohou absolvovat běžeckou turistiku na 10 km trase od Náprstkova muzea v centru Prahy do Botanické zahrady v Troji. Starty všech aktivit jsou od 8 do 11 hodin, cíl v Botanické zahradě v Troji bude otevřen od 11 do 17 hodin. 

Zde bude připraven bohatý kulturní program a pro unavené turisty možnost občerstvení. Hlavním mediálním partnerem této části programu oslav je TV Nova, která pro malé i velké výletníky z trasy „Jdeme s Novou“ připraví v cíli zábavný soutěžní program.

Splutí Vltavy u příležitosti 130 let KČT
Praha, neděle 10. června 2018

Tradiční Splutí Vltavy pořádáme tentokrát kvůli souběžně konaným Primátorkám v úseku Hořejší nábřeží – Troja. Start je na náplavce v ulici Nábřežní na levém břehu Vltavy mezi Palackého a Jiráskovým mostem, vypluje se v 9 hodin, plavbu ukončíme asi ve 13 hodin nad slalomovým kanálem v Troji. Celková délka plavby je necelých 9 km. V cíli v Troji bude otevřená vodácká restaurace.

Výstup na Petřín
Praha, pondělí 11. června 2018

Třídenní oslavy zakončíme v pondělí 11. června 2018.

Od 15 do 17 hodin se můžete od sídla KČT v Revoluční č. 8, Praha 1 vydat na pochod s názvem Výstup na Petřín. Na trase bude pro zájemce připraveno příležitostné poštovní razítko s motivem 130 let KČT.

Vzhledem k termínově neupřesněným úpravám vrcholu Petřína v průběhu června 2018 jsme cíl pochodu přesunuli pod Petřín do Zahrady Kinských na Smíchově (vchod „u tanku“). Zde bude pro účastníky připraven doprovodný kulturní a turistický program – např. turistický mini závod, exhibice mistra světa v ovládání dlouhého biče Ladi Šína Gina, country a folkové písničky zahraje skupina Třetí dech z Prahy, bude možné prohlédnout si expozici Národopisného muzea, sběratelé jistě uvítají možnost zakoupení turistických vizitek a nálepek, turistických známek a dalších suvenýrů ke 130. výročí KČT.

Můžete i jen tak spočinout v příjemné atmosféře zahrady, abyste se občerstvili před závěrečným výstupem na vrchol Petřína a třeba i na rozhlednu.

podle brožury "Slavíme 130 let KČT"

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy