Jste zde

Domů » Činnost, akce » Významé akce KČT

Významné akce KČT v roce 2016

40. LP nejvyššími vrcholy Beskyd                         

Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, 9. – 10. 1. 2016

Pořádá: Sekce LT KČT oblasti MSK

Kontakt: Jan Klega, tel.: 737 639 568, klegamsk@seznam.cz                                                  

Zveme Vás k účasti na 40. ročníku Lyžařského přejezdu Nejvyššími vrcholy Beskyd. Jedná se o náročnou akci po hřebenech Beskyd, kdy ve dvou dnech absolvujete trasu - Ráztoka, Radhošť, Pustevny, Čertův mlýn, Martiňák, Smrk, Ostravice, Lysá hora, Visalaje, Trávný, Morávka - 74km při převýšení 2739m. Většina trasy vede mimo udržované lyžařské stopy a dokonale prověří schopnosti každého lyžaře.

Akci založil Ing. Drahomír Troka s členy TOM Milana Rottra a 10 let jí vedl, po něm převzal na 30 ročníků vedení akce Jan Klega.

Lyžařský přejezd se koná za každého počasí. Každý ročník má neopakovatelnou atmosféru a ukáže přírodu Beskyd v různých polohách, od mínus 20 stupňů s vichřicí, kouzelné lyžařské podmínky s úžasnými pohledy z Lysé hory na štíty slovenských hor, až po, „ pro lyžaře smutnou“, procházku takřka jarní přírodou.

XV. Mezinárodní zimní sraz

Międzygórze, Polsko, 11. – 14. 2. 2016

Pořádá: KČT Telč

Kontakt: Otakar Boura, tel: 603 772 985, kcthoral@tiscali.cz

Oddział im. Dr M. Orłowicza w Międzygórzu je ve dnech

11. - 14. února 2016 pořadatelem již IX. Mezinárodního zimního srazu turistů, ten se bude konat v překrásném prostředí Kladské kotliny v Międzygórzu.

Polští kolegové pro nás připravují strojově upravené trasy pro běžkaře v pro nás méně známých partiích masivu Králického Sněžníku.

Zkrátka nepřijdou ani pěší turisté, kteří budou moci navštívit plno atraktivních míst v okolí. Bude připraven i autobusový zájezd po pro nás méně známých turisticky zajímavých místech Kladska.

Pro zimní táborníky je domluveno tábořiště nedaleko centra dění s vynikajícím zázemím.

4. ročník Festivalu amatérských turistických filmů a fotografií

Zlín, Zlínský kraj, 19. – 21. 2. 2016

Pořadatel: OV KČT Valašsko-Chřiby a O KČT Vizovice                 

www.kctvizovice.ic.cz, www.turistickyfilmfestival.cz

Kontakt: Ing. Miloslav Vítek, tel. 736 754 033, eurobeds.vitek@kct.cz

Festival znamená nejen promítání úspěšných turistických amatérských filmů, ale obsahuje i výstavy fotografií na turistické téma, zájezd po Valašsku – Vizovice (Distillery Land R. Jelínka), Fojtství Jasenná, Velké Karlovice a Soláň a v baťovském muzeu seminář fotografování a filmování a prohlídka muzeí v areálu a možnost výjezdu Baťovým výtahem na mrakodrap – budova č. 21. Festival bude doprovázen kulturním programem a ukončen „vandrbálem“.

Podrobné informace i o předchozích festivalech najdete na www.kctvizovice.ic.cz, elektronickou přihlášku na www.turistickyfilmfestival.cz. Na festivalu se pobavíte, poznáte, jak to dělají vaši kolegové a možná získáte inspiraci do nastávající sezóny

15. ročník Prahou turistickou

Praha, Hlavní město Praha, od 19. 3. 2016

Pořadatel: PR KČT Praha

Kontakt: Pavel ČERNÝ, tel: 736754105, cyklo.praha@kct.cz, www.prahouturistickou.cz

15. ročník populárního cyklu 52 krátkých podvečerních pochodů. Cyklus má tři části:

Procházky jarní Prahou – od jara do prázdnin vždy v úterý a ve čtvrtek vpodvečer.

Procházky podzimní Prahou – od konce srpna do října vždy ve čtvrtek vpodvečer.

Procházky zimní Prahou – od listopadu do jara, po dobu zimního času v sobotu či v neděli. Vždy se jedná o krátké procházky přírodou a zajímavými místy Prahy, pražskými parky a zelení které připravují jednotlivé odbory oblasti Praha. Starty jsou vždy v dosahu MHD, cíl pak zpravidla v nějaké příjemné hospůdce. Pochody jsou mezi účastníky velice oblíbené, vybrané pochody jsou připravovány ve spolupráci s městskými částmi.

Mezinárodní letní sraz turistů a XV. Český letní sraz turistů

Ostravice, Moravskoslezský kraj 30. 6. – 3. 7. 2016

Pořadatel: KČT, oblast Moravskoslezská

Kontakt: Jan Sýkora, tel: 736 754 652, kct.msk@email.czwww.kct-msk.cz
Cyklistické putování: Lešek Janský, tel: 604 333 358, lesek.jansky@seznam.cz

V roce 2015 byla slavnostně otevřena Bezručova chata KČT na Lysé hoře. Zveme Vás na sraz, který Vám představí toto jedinečné dílo KČT a zavede Vás přímo na Lysou horu (1324 m.n.m.), nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd.

Pro účastníky je nachystán bohatý program, besedy, turistický horalský bál a jiné. Plánují se pěší trasy a vycházky 3 – 50 km, cyklojízdy.

Součástí letního srazu je i Cyklistické putování za královnou Beskyd

Toto cyklistické putování bude probíhat od středy 29. června do neděle 3. července 2016. Vybrali jsme ty nejkrásnější cíle v Beskydech s ohledem na fyzickou zdatnost účastníků tak, aby si ti nejen zdatní, ale i ti kteří nemají až tolik naježděno, přišli na své a mohli poznat větší část Beskyd ze sedla jízdního kola. Pro účastníky cyklojízdy je zajištěno po celou dobu srazu ubytování, po domluvě i možnost zajištění polopenze. Všechny podrobnosti k Cyklistickému putování za královnou Beskyd naleznete v následujícím odkazu: http://www.kct-hodslavice.cz/letni-sraz-kct-2016/popisy-tras/. Pokud by jste, i přes tyto podrobné informace, měli potřebu jakéhokoliv upřesnění, neváhejte se obrátit na organizátory cyklojízdy.

Průběžné informace: www.beskydy2016.eu

Ukončení Eurorando 2016 v ČR

Kouty – Dlouhé stráně, Olomoucký kraj, 27. 8. 2016

Pořadatel: Programová rada KČT ve spolupráci s Olomouckou oblastí KČT

Kontakt: Zdeněk Cabalka, Kamechy 14, 635 00 Brno, 602 546 111, cabalka@kct.cz

V horském centru sportu a zábavy v Koutech ukončíme Eurorando 2016 v ČR.

Budou připraveny trasy pro pěší, cyklo i koloběžky. Exkurze do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně.

47. ročník Jede Kudrna okolo Brna 
Akce IML, Akce IVV

Brno – Bystrc, kraj Jihomoravský, 24. – 25. 9. 2016                

Pořadatel: KČT odbor Mapa Brno

Kontakt: Zdeněk Cabalka, Kamechy 14, 635 00 Brno, tel. 602 546 111
Michael Stanovský, tel. 603 538 168 (přihlášky, propagace)
info@iml-czech.com, www.iml-czech.com

Mezinárodní pochod 10, 20, 30 a 42 km. Jediný pochod v ČR, kde je možno plnit podmínky IML.

V sobotu je možno získat razítko „Výstup na svůj vrchol“ na vrcholu Velká Baba. V prodeji několik suvenýrů, včetně turistické známky a nálepky. V doprovodném programu taneční zábava, vyhodnocení a předání ocenění IML. Jednotlivé trasy vedou přes Brněnskou přehradu s hradem Veveří.

45. ročník Za posledním puchýřem 2016

Lázně Bělohrad, Královéhradecký kraj, 17. – 20. 11. 2016     

Pořadatel: KČT Lázně Bělohrad

Kontakt: Lubomír Hoška, 493 792 520, 603 164 558, lubomir.hoska@hoska-tour.cz, www.puchyr2016.cz

Centrem turistické akce je malebné městečko Lázně Bělohrad. Kraj se spoustou lesů, udržovaných staveb lidové architektury a mnoha dalších přírodních i historických zajímavostí. Jednotlivé trasy jsou vedeny malebnou zvlněnou až kopcovitou krajinou se spoustou kouzelných výhledů i pohodlných laviček, zvoucích k odpočinku. Páteční autobusové zájezdy vás zavezou na romantická místa v polském příhraničí.

Přijeďte ochutnat hořické trubičky, miletínské modlitbičky a novopacké pivo.

50. ročník Zimního táboření Klondyke

vrchol hory Kalužný - Beskydy, Moravskoslezský kraj, 9. – 11. 12. 2016          

Pořadatel: KČT Horní Datyně

Kontakt: Jan SLÁDEK, tel: 776 126 091, tel: 736 754 659, kct.sladek@quick.cz

Již po 50 se sejdou ve druhém prosincovém víkendu turisté, táborníci, skauti, trampové, vodáci, horolezci – muži i ženy, mládež a všichni milovníci bílých dálek a nocí strávených za třeskutých mrazů u ohňů.

Po deseti letech na Smrku, deseti na Travném, deseti na Ropici a deseti na Slavíči to bude letos po desáté na Kalužném. Celkem 50 ročníků této akce v nepřetržité řadě je jistě důvodem k účasti tradičních i nových účastníků.

Vítáme i příznivce paní Zimy, kteří přijdou v sobotu pozdravit své známé. Ve 12.30 zazní společným chórem „ Beskyde, Beskyde…“

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy