Jste zde

Domů

Nejnovější změny v síti značených turistických tras – 10/2015

Turistické značky

Čísla u názvů jsou čísla map KČT zelené edice 1 : 50 000.

Písmena a číslice pak označují čtverce na těchto mapách

Ing. Milan Pernica, časopis Turista 10/2015


11 | České středohoří východ

B6 – Nová zelená po trase Rybnov – Hostíkovice – Babylon -Kozly (7 km). Žlutá změněna na zelenou v úseku Kozly – Bořetín – Česká Lípa, ŽST (9 km). Nová modrá ze Zahrádek, zám. do Karby, dále místo místní žluté do Kvítková a odtud místo pásové žluté do Dubice. Míst ní žlutá změněna na pásovou žlutou mezi Kvítkovém a Novým Dvorem.

B5, B6 – Nová žlutá Koňský rybník – Nad Kozelskou roklí (2 km).

14 | Lužické hory

B2 – Modrá prodloužena ze sedla Pod Klíčem kolem Zaječího vrchu do Polevska, BUS (3 km). Žlutá prodloužena od Polevsko, kaple do Polevska, BUS (0,5 km).

A2, B2 – Zelená místo žluté po trase Hložecké sedlo – U Jána – vod. nádrž Naděje a dále místo červené přes Horní Světlou k chatě Luž.

A2, B2 – Zelená zrušena v úseku U Jána – Chata Luž (2,5 km).

B2, B3, B4 – Červená místo žluté po trase vod. nádrž Naděje – Mařeničky – Heřmaníce v Podješt. a dále místo modré do Jablonného v Podještědí.

15 | Máchův kraj

A2, B1, B2 – Nová zelená po trase Rybnov – Hostíkovice – Babylon -Kozly (7 km). Žlutá změněna na zelenou v úseku Kozly – Bořetín – Česká Lípa, ŽST (9 km). Nová modrá ze Zahrádek, zám. do Karby, dále místo místní žluté do Kvítková a odtud místo pásové žluté do Dubice. Míst ní žlutá změněna na pásovou žlutou mezi Kvítkovém a Novým Dvorem.

C3 – Zelená ze souběhu s modrou mezi Dolní Houskou a Pod Bořejovem přeložena východněji přes skalní město.

33 | Křivoklátsko a Rakovnicko

C5 – Žlutá Na Vartě přeložena přes východněji ležící rozcestí silnic.

C5, B5 – Červená přeznačkována na zelenou z Nového Jáchymova na Dlouhý hřeben (6,5 km).

C5, C6 – nová žlutá z rozcestí cest na červené jižně od sedla pod Hudlickým vrchem jv. svahem Krušné hory a pod dolem Gabriel zpět sz. svahem k červené u býv. dolu Krušná Hora (6 km). Modrá z Hudlic prodloužena v souběhu s červenou do sedla pod Hudlickým vrchem a odtud po hřebenu Krušné hory na žlutou na rozcestí silnic u Varty (5,5 km).

38 | Hřebeny a Slapská přehrada

B6 – Zelená ze Sejcké Lhoty zrušena mezi Besednou a dosavadním ukončením na červené nad Křeničnou (2 km). Zelená ze Sejcké Lhoty prodloužena od Besedné přes Drtinovu rozhlednu, Ostrý vrch, Malčany, Zásadnici, Křeničnou do Záhorek na žlutou (7 km). Žlutá v úseku Živohošť – Nad Živohoští nahrazena značkou naučné stezky (0,5 km).

85 | Okolí Brna Svratecko

E3 – Červená z Brna-Obřan do Bílovic n. Svit. přeložena z levého na pravý břeh řeky Svitavy. Modrá zTěsnohlídkova údolí, Svitava prodloužena po levém břehu řeky Svitavy do Brna-Obřan (2,5 km).

86 | Okolí Brna Moravský kras

E1 – Červená z Brna-Obřan do Bílovic n. Svit. přeložena z levého na pravý břeh řeky Svitavy. Modrá zTěsnohlídkova údolí, Svitava prodloužena po levém břehu řeky Svitavy do Brna-Obřan (2,5 km).

87 | Okolí Brna Slavkovské bojiště a Ždánický les

C5, C6 – Zelená značka zrušena v úseku Svatobořice (okraj mapy) – Strážovice – Babí lom (7,5 km). Zelená značka z Milotic (mapa č. 91) odkloněna od okraje mapy přímo do Mistřína s dalším pokračováním přes Šardice, Nenkovice, Želetice a hájovnu Chrástovec na silnici Strážovice – Archlebov na Babí lom (21,5 km).

C6 – Zelená Strážovice – Babí lom změněna na žlutou.

88-90 | Slovácko, Chřiby a jižní Haná

D1 – Zelená značka zrušena v úseku Svatobořice (okraj mapy) – Strážovice – Babí lom (7,5 km). Zelená značka z Milotic (mapa č. 91) odkloněna od okraje mapy přímo do Mistřína s dalším pokračováním přes Šardice, Nenkovice, Želetice a hájovnu Chrástovec na silnici Strážovice – Archlebov na Babí lom (21,5 km).

D1 – Zelená Strážovice – Babí lom změněna na žlutou.

 

91 | Slovácko Hodonínsko

A2, A1 – Zelená značka zrušena v úseku Svatobořice (okraj mapy) – Strážovice – Babí lom (7,5 km). Zelená značka z Milotic (mapa č. 91) odkloněna od okraje mapy přímo do Mistřína s dalším pokračováním přes Šardice, Nenkovice, Želetice a hájovnu Chrástovec na silnici Strážovice – Archlebov na Babí lom (21,5 km).

 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy