Jste zde

Domů

Nejnovější změny v síti značených turistických tras – 1/2019

Turistické značky

Čísla u názvů jsou čísla map KČT zelené edice 1 : 50 000.

Písmena a číslice pak označují čtverce na těchto mapách

Ing. Milan Pernica


2 – Slavkovský les a Mariánské Lázně

C7 – Přeložení zelené TZT mezi informačním místem „Bezděkovský potok“ a bývalým Zuckerovým mlýnem ze silnice východním směrem v souběhu s Davidovou stezkou.

6 – Krušné hory – Teplicko

A6 – viz mapa 11 (C2, C1).

10 – České středohoří – západ

D2 – Od červené TZT vytvořena po západním svahovém hřbetu Lipské hory odbočka na její vrchol (0,4 km). D3 – Od zelené TZT vytvořena po jihozápadním svahovém hřbetu odbočka na vrchol Ovčína s výhledem (0,7 km).

11 – České středohoří – východ

A1 – Z důvodu zastavení osobní dopravy na železniční trati přes žst. Malé Chvojno přeložena zelená TZT k autobusové zastávce na náměstí ve Velkém Chvojně. C2, C1 – Nová žlutá TZT od zelené TZT v Kunraticích přes Tlučeň na modrou TZT Sebuzín – Plešivec (2,5 km).

12 – Národní parky České a Saské Švýcarsko

B4 – NS Růžová obchází Pastevní vrch ze severu a poněkud východněji se vrací na svůj původní průběh směrem na Kamenickou Stráň mimo ohrazené pastviny. C4 -Z průběhu zelené TZT mezi Novým Městem a místní částí Folknáře odstraněn ostrý zlom a průběh trasy přeložen poněkud východněji po schůdnějších pěšinách.

13 – Šluknovsko a České Švýcarsko

B2 – Zelená TZT nepřekračuje Změny v síti TZT železniční trať u zastávky Lipová u Šluknova, ale obchází zastávku po silnici. B3 – Žlutá TZT z Kyjova prodloužena přes Dlouhý Důl na červenou TZT na severním okraji Sněžné (4 km). C4 – Zelená TZT z náměstí v Krásné Lípě na železniční stanici Krásná Lípa přeložena severním směrem po pěšinách pro chodce k modré TZT a společně s ní na železniční stanici. C4 – Modrá TZT ze stanice Chřibská do Chřibské změněna na žlutou a od ní vytvořena údolím potoka odbočka k Chřibským vodopádům.

34 – Brdy a Rokycansko

C3, C4 – Prodloužena žlutá TZT z Dobřívi východním směrem přes Josefku na modrou TZT u zámečku Tři Trubky s odbočkou na Třítrubeckou (Brauchitschovu) vyhlídku (11,5 km).

39 – Střední Povltaví – Zvíkov a Orlík

C4, C5, B5 – Nová žlutá TZT Budák – Dmýšice – Klisín – Karlov, rozc. (4,5 km).

47 – Vysokomýtsko a Skutečsko

E2, E1 – Z důvodů likvidace kůrovcové kalamity bude do konce 1. pololetí 2019 zhoršená schůdnost zelené TZT od informačního místa „Pod Fimberkem“ po okraj lesa směrem na Skutíčko a žluté TZT mezi informačními místy „Pod Fimberkem“ a „Kamenný val“. F3 – Zelená TZT prodloužena ze stanice Borová u Poličky (mapa 48 (A4)) na žlutou TZT u rybníka Zimka.

48 – Žďárské vrchy

A4 – Zrušena modrá TZT mezi „Březiny, bus“ a „Na Příkopě“ a přeložena z Pusté Rybné údolím potoka Hlučál k informačnímu místu „Na Příkopě“, kde navazuje na svůj další průběh. Nová NS Borovská po trase Borová u Poličky zast. – Dědek – Borovský les – Sv. Kateřina – Skalka (mapa 47 (F3)) – žst. Borová u Poličky.

31 – Plzeňsko

B7 – Přeložena červená TZT mezi Chrástem a Zadní hájovnou jihovýchodním směrem na polní cesty.

55 – Hrubý Jeseník

C3, D3 – Zrušeny okruhy místního značení červené, modré, zelené i žluté barvy v okolí Karlovy Studánky (12,5 km).

58 – Bruntálsko, Krnovsko a Osoblažsko

E3, E2 – Zrušena červená místní značka kolem Krnova (24,5 km).

64 – Šumava – Železnorudsko

G3 – Zrušena žlutá TZT mezi „Poledník, rozc.“ a státní hranicí s Německem (0,5 km).

65 – Šumava – Povydří

D1 – viz mapa 64 (G3).

68 – Pootaví – Sušicko, Horažďovicko a Strakonicko

B3 – Přeložen souběh zelené TZT a místní zelené TZT mezi Hydčicemi a Práchní ze silnice podél železniční tratě. C4 – Nová žlutá TZT z Dobrše do Hoslovic (7 km).

69 – Pošumaví – Vimpersko

A3 – viz mapa 68 (C4). Nová zelená TZT Čkyně – Krušlov (malovaný včelín) – Čestice (9 km).

71 – Písecko

A2, A3 – Zrušena místní žlutá TZT Doupata – soutok Otavy a Lomnice (4 km). A6 – Zrušena modrá TZT mezi řetězovým mostem a Dobronicemi u Bechyně (4 km).

72 – Českobudějovicko

E2, E3 – Nová žlutá TZT Vidov -Nedabyle (3 km). D1 – Nová žlutá TZT Holašovice – U Rubalů (1,5 km) a nová zelená TZT Holašovice – Svatá Trojice (3 km).

75 – Třeboňsko a horní Lužnice

A1 – Nová zelená TZT Veselí nad Lužnicí, zast. – Vlkovská pískovna -Vlkov nad Lužnicí (5,5 km).

76 – Táborsko – jih a střední Lužnice

A1 – viz mapa 71 (A6). C2 – Zrušena modrá TZT v úseku Blatská stoka, most – Mažice -Zálší (2,5 km). C3 – viz mapa 75 (A1).

88 – Pavlovské vrchy a dolní Podyjí

A6 – Vytvoření zeleného okruhu prodloužením zelené TZT z železniční zastávky Kobylí, společně s modrou TZT obcí až ke kostelu a dále samostatně pod Kobylí vrch (odbočka k rozhledně) a do Vrbice, kde nová zelená naváže na konec zelené TZT vycházející z Kobylí (4 km).

 
Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy